Co zrobić, gdy pies przestaje nas lubić – wskazówki

Zwierzę wydaje się mieć różny stosunek do człowieka. Wynika to na przykład z tego, w jaki sposób było wychowywane dane zwierze warunkach, rodzinie, stadzie. Także geny określonych gatunków psów przedstawiają nam te bardziej i mniej agresywne. Jeśli chcemy wychować psa, to tutaj musimy się odpowiednio przygotować. Tylko dzięki temu będziemy mogli gwarantować sobie wiele korzyści. Trzeba wskazać, że właściciele psów uczą swoich pupilów, aby wykonywał pewne zadania, aporty. jeśli pojawia się szczeniak, to na pewno kiedy wracamy do domu stara się nas bardzo ciepło przywitać. Witanie się ze swoim psem jest bardzo ważne. On bardzo tego wyczekuje, dlatego nie możemy pozwolić, aby spłonął w takich oczekiwaniach. Dobrze jest tutaj zadbać o stosunek naszego psa do pozostałych domowników. Oni głównie będą mogli zadecydować o tym, jak zachowuje się ich pies, jak ich traktuje, jako przyjaciół, czy pewnych sprzymierzeńców.

Pies prawdziwy przyjaciel

Prawdziwy przyjaciel, pies, powinien mieć zapewnione w mieszkaniu odpowiednie warunki. Tylko dzięki temu, że będziemy spełniać jego potrzeby fizyczne, a przy tym zwiążemy się z nim emocjonalnie, zapewnimy sobie jego uznanie. To spowoduje, że możemy głaskać swojego psa, bawić się z nim, przytulać go. Od najwcześniejszych tygodni życia takiego psa powinniśmy okazywać mu tego typu uczucia. W tym czasie musimy go uczyć pewnych form zachowań. Nie możemy mu pozwolić na skakanie na właściciela, wchodzenie na kolana. Jeśli zachowa się pies poprawnie, to musimy go za to odpowiednio pochwalić. To będzie stanowiło dla niego zachętę, aby odpowiednio stosować się do takiej postawy działania. Już w stosunkach między ludźmi dostrzegamy, że takie zachowania przedstawiają się na podobnej płaszczyźnie. A wyniki wydają się ukazywać bardzo podobny efekt. Dlatego należy tutaj stworzyć pewne przełożenie na psa, który może okazać nam posłuszeństwo.

pies
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Co odstrasza psy

Psy mogą stanowić pewne zagrożenie dla dzieci. Trzeba przyznać, że dzieci nie zdają sobie sprawy z tego, jaki groźny jest pies, jak bardzo silny. Dlatego mogą nawet przez przypadek go zdenerwować. To następnie prowadzi do pojawiania się u psa agresywnych zachowań. Gdy pies już o szczeniaka był odpowiednio uczony, aby nie gryźć nikogo, na nikogo nie wskakiwać, to na pewno będzie to dalej owocowało. Goście będą nadal znajdowali się w naszym mieszkaniu, a pies nie będzie musiał im przeszkadzać.

Odpowiednia hierarchia domowników

Pies jest zwierzęciem, które spotykamy coraz częściej w mieszkaniach, jak i domkach jednorodzinnych. Wynika to przede wszystkim z przywiązania do takiego zwierzęcia, które jest w stanie się odpowiednio odwdzięczyć. Jeśli chcemy posiadać prawdziwego przyjaciela, to na pewno może nim okazać się nasz pies. Jednak w tym przypadku musimy odpowiednio zadbać o relacje, które między nami występują. Ma to na celu dbanie o potrzeby naszego psa, zarówno te fizyczne, jak i emocjonalne. Dzięki temu będzie on świadomy, że to my się o niego troszczymy i może on na nas liczyć. Gwarantowanie mu takiego zabezpieczenia wydaje się być bardzo ważne. Uwzględniając jedzenie psa, to tutaj nie powinniśmy zagrozić swojemu psu. Tak byłoby, gdy zdecydowalibyśmy się na jedzenie, które jest już spleśniałe, czy niesmaczne. Jeśli my nie bylibyśmy w stanie zjeść takiego posiłku, to nie powinniśmy do tego zmuszać naszego przyjaciela. Pies w mieszkaniu wymaga zastosowania pewnej formy kontroli. Dotyczy to tego, aby pies ułożył się w mieszkaniu w takich miejscach, na które my mu pozwalamy. Musi także zachowywać się w mieszkaniu w taki sposób, który wydaje się być także i dla nas odpowiedni. Jak możemy do tego doprowadzić.

pies
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Po pierwsze dobrze jest nauczyć swojego pupila, kto tutaj tak naprawdę rządzi. Następnie przekonujemy, że to my mamy wpływ na jego sytuację i staramy się mimo wszystko uwzględniać jego pewne potrzeby, czy wybryki. Po pewnym czasie będziemy wspaniale rozumieć swojego psa. To doprowadzi jeszcze bardziej do ustalania takiej hierarchii wartości. Posłuszeństwo psa będzie tutaj możliwe do ukazania jeszcze innym osobom. Jest to dla nas bardzo ważne, gdy wybieramy się z naszym psem na zewnątrz. Zapewne chcemy dać innym do zrozumienia, że taki pies jest do nas odpowiednio zdystansowany, a przy tym posłuszny. Warto jest jeszcze nauczyć go pewnych zadań, za które otrzyma nagrodę. W taki oto sposób dochodzi to tresowania psa, co wydaje się być dla nas ciekawym przeżyciem. Sami dowiemy się, co pies jest w stanie dla nas zrobić, czy tak naprawdę dla otrzymania nagrody za takie zadania.

Ukazanie dominacji psa

Pies na pewno chciałoby przedstawić pewne formy dominacji, które należy w szybkim czasie neutralizować. Na przykład samo wskakiwanie psa na nas wydaje się być wyrazem sympatii. Ale nie chcielibyśmy doprowadzić do tego, aby za każdym razie sobie na to pozwalał, bez względu na to, jak my na to patrzymy. Gdy w momencie witania chciałby nas ugryźć, czy uszczypnąć, to może ukazywać nam swoją dominację. W jak najszybszym czasie powinniśmy doprowadzić do jej zwalczenia. Przekonamy się, jak to ma istotny wpływ na dalsze zachowanie się naszego psa w mieszkaniu, jak i dla pozostałych domowników.